Sporty wodne

Sporty wodne nie są może najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju, niemniej jednak z roku na rok liczba ich amatorów zdaje się wzrastać. Pomorze to doskonałe miejsce na treningi, zwłaszcza w ciepłe, letnie więcej »

Rowerem przez Pomorze

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rowery ponownie zaczęły wracać do łask, po tym jak auta zawładnęły ulicami miast ludzie zaczęli doceniać swobodę płynącą z korzystania dwukołowych środków lokomocji. Doskonałym miejscem do uprawiania więcej »

Imprezy integracyjne

Zorganizowanie udanego wyjazdu integracyjnego to cel jaki stawia sobie wielu pracodawców, zdających sobie sprawę z tego, że zgrany zespół może okazać się dużym atutem firmy. Jak jednak przygotować tego rodzaju imprezę? Nie więcej »

Letnie koncerty

Lato to czas, kiedy organizowanych jest wiele koncertów plenerowych, na które bardzo chętnie uczęszczają fani muzyki. Na Pomorzu nie brakuje okazji do zabawy i świętowania, dlatego przed rozpoczęciem sezonu warto zapoznać się więcej »

Chałupy

Chałupy to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na Pomorzu, cieszący się dobrą sławą zwłaszcza wśród chętnie bawiących się tu młodych osób. Do Chałup bez większego problemu można dojechać pociągiem z Gdyni, niemniej więcej »

 

Zabytki Pomorza

Zabytki Pomorza Zwiedzanie zabytków to dla niejednego turysty główny cel wakacyjnych wojaży, mogłoby się zatem wydawać, że fani architektonicznych perełek nie mają czego szukać nad Bałtykiem, a jednak Pomorze może okazać się bardzo zaskakujące! Jeśli przebywamy w zachodniej części Pomorza to z pewnością nasze kroki powinniśmy skierować do Szczecina, przechadzając się po Starym Mieście bardzo szybko zyskamy inspirację do dalszej eksploracji tego miejsca. Przebywając w okolicy nie możemy odmówić sobie przyjemności złożenia wizyty w Zamku Książąt Pomorskich. Wprawdzie po czternastowiecznym zabudowaniu niewiele pozostało, niemniej jednak jego sprawna rekonstrukcja i dobudowała sprawiły, że obecnie stanowi on jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Panorama szczecińska widziana z zamkowej wieży może wzbudzać zachwyt nawet w najbardziej wybrednych turystach. Będąc w Szczecinie nie sposób odmówić sobie przyjemności spaceru Wałami Chrobrego czy też odwiedzenia najbardziej znanych kościołów. Kiedy z kolei bawimy na wschodniej części Pomorza zdecydowanie nie możemy nie wpaść do Gdańska chociażby na jeden dzień. Tutejsza starówka budzi bowiem podziw i zainteresowanie nawet zagranicznych turystów. Przechadzając się między kamieniczkami, robiąc zdjęcie nad Motławą czy kupując bursztynową biżuterię można totalnie zakochać się w tym miejscu. Koniecznie powinniśmy również wspiąć się na Górę Gradową, z której rozciąga się niesamowity widok na gdańską starówkę. Nawet jeśli nie mamy czasu czy ochoty na zwiedzanie zbyt wielu miejsc, nawet nie ruszając się spoza obrębu kurortów, w których odpoczywamy takich jak Jastarnia czy Kołobrzeg możemy cieszyć się wieloma poza plażowymi atrakcjami. Musimy jednak odnaleźć w sobie trochę determinacji i chęci do ich odkrycia.